Ailenin intikamı acı oldu: Düğününde cenaze arabasına bindirmişler!

DÜNYA BU DÜĞÜNÜ UNUTAMAYACAK
Haydi dümdüz söyleyelim… Dünyanın en gözde bekar erkeklerinden biri olarak bilinen Prens Harry ile Amerikalı oyuncu Meghan Markle o gün evlendi. St. George’s Şapeli’ndeki o düğünü de bütün dünya büyük bir merakla izledi.

Elbette o günün en çok dikkat çeken kişisi Harry ile evlenen Meghan Markle oldu. Nasıl olmasındı ki! Öncelikle bir Amerikalıydı. Sonra bir oyuncuydu. Yeni hayatı uğruna mesleğine bile veda etmişti.

Fakat daha da önemli bir ayrıntı vardı: Meghan Markle, daha önce bir evlilik yaşamıştı. Yani Harry onun ikinci kocasıydı.

MEGHAN, AİLENİN BİR SÜRÜ KURALINI YERE BİR ETTİ
Daha da enteresanı törende kendi ailesinden sadece annesi Doria Ragland vardı. Ne babası ne de diğer akrabaları o gün dünyanın izlediği törende yer almadı. Hatta Meghan’a şapelde bir süre kayınpederi o zaman Veliaht Prens olan Charles eşlik etti.

Bütün bunların üstüne Markle’ın, modern çağlarda İngiliz kraliyet ailesinin kıdemli üyelerinden biriyle evlenen ilk melez kadın olduğunu koyarsak, düğünün neden bu kadar ilgi çektiğini uzun uzun anlatmaya da gerek kalmaz zaten. 

Düğün öncesindeki söylentiler dedikodular bir yana herkes o gün Meghan Markle’ın ne giyeceğini merak ediyordu. Yani gelinliğini.

Markle da gün ilk bakışta herkesi şaşırtan bir seçim yapmıştı. Üzerinde çok sade bir gelinlik vardı. Hatta bazı bölümleri kırıştığı için sonradan çok da eleştirildi. Üstüne üstlük birçok görüşe göre o üzerindeki gelinlik Markle’a bir beden de büyüktü.

HERKES GELİNİ İZLEDİ
Gelinliğin en çok dikkat çeken yanı ise tacıydı. Aile koleksiyonundan seçilen bu taç Meghan Markle’ın duvağını süslüyordu.

O gün herkes ister istemez Meghan Markle’ın gelinliğini konuştu. O gün ve ondan sora gelen günlerde hatta aylarda.Elbette bu kadar göz önünde bir düğünde de bundan daha normal bir ayrıntı olamazdı.

İNTİKAM İÇİN Mİ BU ARABA SEÇİLDİ?
Fakat 2018 yılındaki o düğünde meraklıların dikkatini çeken başka bir ayrıntı daha vardı. Meghan Markle ile annesi Doria Ragland’ı düğün öncesi kalıp hazırlandıkları Cliveden House’dan St. George Şapeli’ne taşıyan siyah renkli Rolls Royce.

İşte o aracın en az gelin kadar ilgi çekici bir tarihi vardı. Çünkü yıllar önce İngiliz kraliyet ailesinin bir başka Amerikalı gelinini taşımıştı o ünlü araba.

Ama o gelinin üzerinde beyaz gelinlik değil siyah yas elbisesi vardı. Yüzü ise birazdan kocasının açacağı duvakla değil acısının simgesi olan siyah bir tülle örtülüydü. Yani bir başka deyişle o siyah araba düğünden tam 46 yıl önce bir cenaze töreninde kullanılmıştı.

DÜĞÜNDEN YILLAR ÖNCE CENAZE TÖRENİNDE KULLANILMIŞTI
Maghan Markle’ı yanında annesiyle birlikte Prens Harry ile evleneceği şapele taşıyan o Rolls Royce’a Meghan’dan yıllar önce 1972 yılında, son yolculuğuna uğurlanan eski kralın uğruna tacını ve tahtını bıraktığıAmerikalı Wallis Simpson biniyordu. Gittiği yer ise kocasının cenazesiydi.

Bu durum ilk anda fazla fark edilmedi ama yıllar önce dul bir eşi cenaze törenine taşıyan bu aracın Meghan’ın masalsı düğünü için kullanılması bazı söylentilere de yol açtı. Ki bunlar hala zaman zaman gündeme geliyor.

Acaba Meghan Markle’ın düğünden hemen önce sergilediği ve ailede bile tepki çeken davranışlarına maruz kalan ailenin acı bir intikamı mıydı bu?

Bazı kraliyet uzmanlarına göre durum tam da böyleydi. Düğün öncesi yaşanan gerginliklerin bir intikamıydı o siyah araba.

Çünkü Meghan’ın başta kendisine verilen gelin tacı olmak üzere birçok konuda gerilim yaşadığı ve çevresine de yaşattığı artık herkes tarafından biliniyor.

Belki de İngiliz kraliyet ailesinin hemen her hareketinde hatta giysi ve aksesuarında olduğu gibi bu durumda da bir ilgili bir mesajdı. 

?

KOCASINI SON YOLCULUĞUNA UĞURLAMAYLA O ARABAYLA GİTMİŞTİ
Meghan’dan yıllar önce aynı araca binen Wallis Simpson, İngiliz kraliyet ailesinin geliniydi. Fakat o dönemde ailenin erkeklerinden birinin hele de kralsa daha önce boşanmış bir kadınla evlenmesi mümkün değildi.

Kral 8. Edward Wallis Simpson aşkı yüzünden tahtını, tacını bıraktı. Sonra da taht Kraliçe 2 Elizabeth’in babasına kaldı. 

Edward ile Wallis Simpson 1937 yılında evlendi. Düğün törenine kraliyet ailesinin ileri gelen üyelerinden hiçbiri gitmedi.

Bu evliliğin ardından çift, Windsor Dükü ve Windsor Düşesi unvanlarını aldı. Wallis Simpson da 1986 yılında hayata veda etti.

Edward, Wallis Simpson aşkı uğruna tacını ve tahtını bıraktı. Onun yerine Kraliçe 2. Elizabeth’in babası kral oldu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x