Uzun kuyruklar oluştu: Ankara Büyükşehir’den 7 noktada uygun fiyatlı et satışı

Ankara Büyükşehir Belediyesi; kentin 7 farklı noktasında hizmet veren Başkent Marketlerde Ramazan ayı sonuna kadar sürecek uygun fiyatlı et satışına başladı. Yüzde yüz yerli besi hayvanlardan temin edilen et, kıyma ve tavuk ürünleri ilk satış gününde vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, zorlu ekonomik koşullarda Başkentlilerin yanında olmaya devam ediyor.

Başkentlilerin hem sağlıklı hem de hijyenik koşullarda uygun fiyatlı gıdaya ulaşması amacıyla hizmet veren ABB Halk Ekmek Fabrikası; kentin farklı noktalarında hizmet veren 7 Başkent Market şubesinde Ramazan ayı sonuna kadar sürecek uygun fiyatlı et satışına başladı. 

Yüzde yüz yerli besi

Uygulama ile ilgili bilgi veren Halk Ekmek Fabrikası Sorumlusu Veteriner Hekim Mutlu Ergün, “Yüzde yüz yerli besi hayvanlarımızın Ankara’daki kesimhanelerde kesimini sağlayıp antemortem ve postmortem muayenelerini yaparak uygun fiyatlı kırmızı ve beyaz et satışımızı yapmaya başladık. Eko kıyma 369 TL, eko kasap köfte 369 TL, kuşbaşı 379 TL, Ayaş Kooperatifi kangal sucuğumuz 309 TL, haşlama et 339 TL’den satışa sunduk” dedi.

7 noktada gerçekleşiyor

Uygun fiyatlı et satışı; GİMAT Başkent Market, Batıkent Başkent Market, ASKİ Başkent Market & Kafe, ABB Başkent Market, Şafaktepe Başkent Market, Kızılay Başkent Market ve Etimesgut Başkent Marketler olmak üzere toplamda 7 noktada, 10.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleşiyor.

Kıymanın kilosunun 369 TL, kuşbaşının kilosunun 379 TL olduğu Başkent Marketlerde; kasap köfte 369 TL, haşlama et 339 TL, dana sucuk 339 TL, tüm tavuk ise 83,25 TL’den satılıyor. 

Zorlu ekonomik koşullarda vatandaşın bütçesine katkı sağlamak amacıyla başlatılan uygun fiyatlı et satışı Ramazan ayı boyunca devam edecek.

Büyükşehire teşekkür

Uygun fiyatlı et almaya gelen vatandaşlar memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdi:

-Seval Çağlayan: “Hayat şartları o kadar zor ki et alamıyoruz. Buraya geldik etlerimizi aldık. Et hem kaliteli hem güzel. Ekonomiye de faydası oluyor. 600-700 TL’ye nasıl et alalım? Ailede 5 kişiyiz zor geçiniyoruz. Büyükşehir bize böyle bir imkân sunmuş biz de yararlanmak istedik, teşekkür ediyoruz.”

-Cevdet Katmış: “Uygulamayı çok iyi buldum. Diğer marketlere göre yüzde 40 daha ucuz. Bu uygulamanın devam etmesini istiyorum.” 

-Mustafa Çelik: “Ne mutlu bize emeklinin sofrasına et girecek. 6 aydır et alamıyoruz. Bu uygulama çok güzel. Büyükşehir bir tane… Çok sevindim evime et girecek.” 

-Kadir Öztürk: “Fiyatlar çok uygun. Daha önce indirim olacağını bilmediğim için yüklü et aldım. Ama şimdi buradan almak daha faydalı oldu. Ramazan ayı boyunca bütçemize katkı sağlayacak.”

-Ali Erdem: “Fiyatlar piyasaya göre çok uygun. Mansur Başkan’a teşekkür ederiz. Bütçemize uygun, hem kaliteli hem güvenilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x