Türkiye ve Kanada hava taşımacılığı anlaşmasını genişletti

Türkiye ile yapılan genişletilmiş anlaşma, haftalık tüm kargo uçuşlarının sayısını her ülke için üçten yediye çıkarıyor. Bu anlaşma kapsamındaki yeni haklar, havayollarının anında kullanımına açıldı.

Ulaştırma Bakanı Rodriguez, “”Daha fazla insanı bir araya getirmek ve malların hareketini kolaylaştırmak için uluslararası hava bağlantılarımızı geliştiriyoruz. Daha fazla frekans ve yeni güzergahlar tedarik zincirlerimizi güçlendiriyor.” ifadelerini kullandı. Kanada Küçük İşletmeler, İhracatı Teşvik ve Uluslararası Ticaret Bakanı Mary Ng ise “”Kanada’nın uluslararası ortaklarla olan bağlantısının güçlendirilmesi dünya çapındaki Kanadalı işletmeler için fırsatlar yaratacak ve yeni kapılar açacaktır. Bugünkü duyuru ticari ilişkilerimizi ilerletmeye, işletmelerimiz için yeni fırsatlar yaratmaya ve daha güçlü bir ekonomi oluşturmaya katkıda bulunmaya yardımcı olacaktır.” dedi.

Anlaşma kapsamında Etiyopya ile her ülke için haftalık beş uçuş yerine yedi yolcu uçuşu gerçekleştirilecek. Ürdün’ün de haftalık üç yolcu uçuşu yedi yolcu uçuşuna çıkartıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x