Merdiven Altında Üretilen Bu Plakalar El Altından 500 Liraya Satılıyor Ama Dikkat Edin 5 Yıl Hapis Cezası ile Şok Olmayın

Sahte Karekodlu APP Plakalara Dikkat: 32 Bin Lira Ceza ve 5 Yıla Kadar Hapis!

Sahteciler bu kez de karekodlu plaka üretmeye başladı. İstenilen rakam ve harf gruplarına göre bastırılan bu plakalar, hem trafikte tehlikeye yol açıyor hem de kullanıcıları yasal yaptırımlara maruz bırakıyor.

Sahte APP Plakalar Tehlikeli ve Yasa Dışı

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, sahte veya APP plaka kullananlara yönelik uyarıda bulundu. Sahte plakaların resmi belgede sahtecilik suçu oluşturduğunu ve 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ve 32 bin 170 TL para cezası ile sonuçlanabileceğini vurguladı.

Sahte Plakalar Nasıl Satılıyor?

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, sahte APP plakalar popüler e-ticaret sitelerinde ve WhatsApp üzerinden satılıyor. Satıcılar, plakaların muayeneden geçtiğini ve herhangi bir sorun yaşanmayacağını iddia ediyor. Plakalar, istenilen rakam ve harf gruplarına göre bastırılıyor ve adrese kargolanıyor.

Bazı Kullanıcılar Sahte Plakaları Tavsiye Ediyor!

Haberde dikkat çeken bir diğer nokta ise, bazı kullanıcıların sahte plakaları tavsiye etmesi. Yapılan yorumlarda “Baskı kalitesi çok iyi, QR kodlu yeni sistem olarak geldi, tavsiye ederim” gibi ifadeler yer alıyor.

Yetkililer Uyarıyor: Sahte Plakalara Karşı Dikkatli Olun!

Yetkililer, sahte veya APP plaka kullanmanın hem trafikte tehlikeye yol açtığını hem de yasal yaptırımlara maruz kalmaya neden olduğunu belirtiyor. Vatandaşların, resmi plaka üreticilerinden ve yetkili kuruluşlardan plaka temin etmeleri ve sahte plakalara karşı dikkatli olmaları önemle rica olunur.

Sahte APP plakalar, hem trafik güvenliğini tehdit ediyor hem de kullanıcıları yasal yaptırımlara maruz bırakıyor. Vatandaşların bu plakalara karşı dikkatli olması ve resmi plaka temin etmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x