İstanbul’dan akın akın göç alan 5 ilçe. Durumu iyi olan ev alıp yerleşiyor

Son zamanlarda İstanbul’da yaşamakta olan birçok emekli, şehirden göç etmeye başladı. Yaşanan göçün en büyük sebepleri; hayat pahalılığı, deprem korkusu ve trafik sorunu oldu. Bu sorunlar nedeniyle emekliler, daha küçük ve sakin ilçelere yerleşmeyi tercih ediyor.

Türkiye’de en fazla göç alan 5 ilçe belirlendi. Bu ilçeler; Seferihisar, Alanya, Didim, Fethiye ve Çeşme oldu. Söz konusu ilçeler; doğal güzellikleri, sakin oluşları ve daha düşük maliyetli olmaları gibi nedenlerle emekliler tarafından tercih ediliyor.

Sahil şeridinde yer alan bu ilçeler, emeklilere sakin bir yaşam sunmakla kalmıyor, aynı zamanda çeşitli sosyal aktivitelere de fırsat tanıyor. Bu durum, emeklilerin mutlu ve sakin bir hayat sürmelerine olanak tanıyor.

İstanbul’dan göç eden emeklilerin seçtiği bu ilçeler, yatırım fırsatları ve emlak sektörü açısından da dikkatleri üzerinde topluyor. Gelişen turizm sektörü ve artan talepler, bu bölgelerde gayrimenkul yatırımını da cazip hale getiriyor.

SEFERİHİSAR YILDIZ OLDU

İzmir’in bir ilçesi olan Seferihisar’ın kuzeyinde Urla, kuzeydoğusunda Güzelbahçe ve Karabağlar, doğusunda Menderes ilçeleri, güneyinde ve batısında Ege Denizi bulunmaktadır.

Seferihisar, 1884 yılında ilçe olmuştur. Seferihisar’da gezilecek birbirinden güzel yerler arasında; Sığacık Köyü, Pazarı ve Kalesi, Teos Antik Kenti, Papaz Boğazı Koyu, Turkuaz Koyu, Azmak Koyu, Taş Ada Koyu gibi Sığacık koyları, Teos Marina, Seferihisar Kültür Merkezi ve Anı Evi yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x