iPhone 15 Sorunları Bitmek Bilmiyor: Kullanıcılar Bu Kez de Ekran Yanığı Arızası Nedeniyle Apple’dan Şikayetçi

Apple cephesinin yeni akıllı telefon serisi iPhone 15, yaşadığı teknik sorunlardan dolayı kullanıcılar tarafından adeta yerden yere vuruluyor. Son olarak, serinin aşırı ısınma problemiyle öne çıkan modeli iPhone 15 Pro, ‘ekran yanığı’ olarak tabir edilen bir donanım sorunu nedeniyle eleştirilerin odak noktasında.

Detaylar 👇

Apple’ın henüz iki hafta önce satışa sunulan yeni iPhone 15 modellerinde yaşanan sorunlara bir yenisi daha eklendi.

Daha öncesinde aşırı ısınma, bağlantı ve bozuk ses sorunları ile gündeme gelen iPhone 15 Pro ve Pro Max cihazları, şimdi de ekran tarafında oluşan yeni bir arıza nedeniyle eleştiriliyor.

Çin merkezli ünlü elektronik cihaz platformu Mydrivers’ın paylaşımlarına göre, şu anda yüzlerce kullanıcı yeni telefonlarda “ekran yanığı” adı verilen bir sorun ile karşı karşıya.

Mydrivers başta olmak üzere çeşitli platformlarda şikayetlerini dile getiren iPhone 15 Pro ve Pro Max sahipleri, cihazlardaki ekranların çalışmaya başladıktan birkaç gün sonra düzgün bir şekilde görüntüleri yansıtmadığını bildiriyor.

Bazı uzmanlar ‘ekran yanığı’ arızasının hatalı olarak üretilen panellerdeki ölü piksellerden kaynaklandığını iddia ederken, bazıları ise problemin donanımsal olmadığını ve yeni bir yazılım güncellemesi ile son bulabileceğini öne sürüyor.

Sorunların dolup taştığı yeni seri hakkında iyi yorumlar almayan Apple’dan ise henüz konu hakkında resmi bir açıklama gelmedi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x