Dolandırıcıların Yeni Yönetimi: Acun Ilıcalı ve Candaş Tolga Işık ile Kandırmaya Çalışıyorlar

Türkiye’de dolandırıcılar her gün yeni yöntemlerle vatandaşların çilesi olmaya devam ediyor. Son günlerin dikkat çeken dolandırıcılık örneklerinden biri de Acun Ilıcalı ile Candaş Tolga Işık’ın yer aldığı ve yapay zeka ile ses eklenen video oldu.

Türkiye’de artan yaşam maliyeti sebebiyle birçok vatandaş ek gelir elde etmeden hayatını sürdürmekte zorlanıyor. Dolandırcılar da vatandaşların bu mecburiyetinden yararlanmanın peşinde.

Mynet’te yer alan habere göre, gazeteci Candaş Tolga Işık’ın programına Acun Ilıcalı’yı konuk almasını kullanarak vatandaşları dolandırmaya çalışılıyor. Acun Ilıcalı’yı yapay zeka üzerinden konuşturan dolandırıcılar, finansal konularda yönlendirme yapmasını sağlayarak söz konusu fonu övmesini ön plana taşıdı.

Dolandırıcıların videosunda, Acun Ilıcalı’nın ‘Finansal olarak zaten rahattım bunu da herkes biliyor ama yatırımlarımı Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ile yönetiyorum.’ ifadesi yer aldı.

Yapay zeka ile sonradan ses eklenen videoda, Candaş Tolga Işık Acun Ilıcalı’ya; “Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı nedir? Nasıl bu kadar kazanç sağlanabiliyor?” sorusunu soruyor. Ilıcalı ise ‘Çok milli bir yapının içerisinde yer alan Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı ile ilgili sen de bilgi sahibi olup her hafta 10 bin TL para kazanmak için hemen linke tıkla.’ diyor.

Uzmanlar, bu tür yapay zeka ile yapılan videolar ilgili vatandaşları tıklamaması konusunda uyarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x