Death Stranding 2: On The Beach Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Hideo Kojima, 1 yıldan uzun süre önce Kojima Production’ın Sam Porter Bridges’ın hikayesini devam ettirecek Death Stranding’in devamı oyunu üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Şimdi ise State of Play etkinliğinde Sony ve Kojima Productions, Death Stranding 2: On The Beach’in neredeyse 10 dakikalık diyalog ve aksiyonunu gösteren bir oynanışını gösterdi.

Bir bebeğin ağzından çıkan uzay gemilerinin, başka dünyaya ait bir elektro gitardan yapılmış gibi görünen şık bir silahın, stop-motion yol arkadaşının ve daha birçok tekinsiz ve doğaüstü düşmanın yer aldığı tuhaf bir fragman ile karşılaşacaksınız.

İlk oyundaki eylemler sayesinde UCA (Amerika Birleşik Şehirleri) bir araya gelirken devam oyununda Sam ve bazı eski arkadaşları, dış bölgelerle bağlantı kurmak için bir araya geliyor.

Kojima Productions’ın resmi açıklaması şöyle: ” Death Stranding 2: On The Beach’te, UCA’nın ötesinde insanlar arası bağlantı kurma konusunda ilham verici bir göreve çıkın. Sam, yanındaki yoldaşlarıyla birlikte insanlığı yok olmaktan kurtarmak için yeni bir yolculuğa çıkıyor. Diğer dünyadan gelen düşmanlarla, engellerle ve akıllardan çıkmayan bir soruyla kuşatılmış bir dünyada ilerlerken onlara katılın: Bağlanmalı mıydık? Efsanevi oyun yaratıcısı Hideo Kojima, dünyayı adım adım bir kez daha değiştiriyor.”

Norman Reedus, Léa Seydoux ve Troy Baker devam oyununda rollerini oynamak üzere geri dönerken Elle Fanning, Shioli Kutsuna ve Akademi Ödüllü film yönetmeni George Miller da yeni yüzler olarak onlara katılıyor.

Duvara Karşı ve birçok bağımsız filmle tanınan ünlü yönetmen Fatih Akın da oyunda bir kuklayı canlandırıyor.

Death Stranding 2 başta sadece PlayStation 5’e özel olarak duyuruldu ve çıkış tarihi olarak 2025 yılı hedefleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x