Bitcoin’in Her Adımını Bilmişti: Yeni Tahminini Açıkladı!

Ünlü trader ve analist Peter Brandt, Bitcoin (BTC)’e ilişkin yükseliş görünümüyle bir kez daha kripto para topluluğunun dikkatini çekti. Brandt, 9 Kasım tarihli yeni bir yazısında, önde gelen kripto para birimi için çok önemli bir yükseliş formasyonunun altını çizdi. İşte detaylar…

Bitcoin ustasından yeni tahmin

Brandt, Bitcoin grafiğindeki bir flama formasyonuna işaret ederek, formasyonun başarıyla kırıldığını vurguladı. Yukarı yönlü hareketin devamı için teyide ihtiyaç duyulacağı konusunda uyarıda bulunan Brandt, bayrağın iç ölçümüne dayanarak 43.289 dolarlık potansiyel bir hedef önerdi. Tecrübeli analist ayrıca omuz baş omuz  formasyonunun ana hatlarını çizerek alt hedef olarak 35.135 dolar ve üst hedef olarak 41.341 dolar belirledi. Brandt’ın daha önce 30.000 dolardan 35.000 dolara yükselişi öngören teknik analizi de benzer bir yükseliş olasılığına işaret ediyordu.

Ayrı bir analizde Brandt, Ethereum (ETH) grafiğindeki bayrak formasyonunun teyit edildiğini ve yakın gelecekte potansiyel bir yükseliş beklentilerini artırdığını belirtti. CoinGecko verilerine göre Bitcoin, son 24 saat içinde %0,7’lik bir artış yaşadı ve şu anda 37.160 dolardan işlem görüyor. Bitcoin bir kez daha 37.000 doların üzerine çıkarken Brandt iyimser duruşunu yineledi. BTC grafiğinde bir bayrak formasyonu oluştuğunu vurgulayan Brandt, formasyonun teyit edilmesi halinde Bitcoin’in 43.289 dolara ulaşabileceğini öne sürdü.

Brandt’in tekniği nedir?

Brandt hedef bulma tekniğini paylaşarak, “Grafikte bir bayrak veya flama oluşumu olması durumunda, bayrak direğinin yüksekliğini ölçün ve aynı ölçümü bayrağın içindeki son küçük seviyeye ekleyin” dedi. Bu teknik onu potansiyel bir hedef olarak 43.000 dolar seviyesine götürdü. Kısa vadeli trendin devam ettiğinin göstergesi olan bayrak formasyonları, kritik. Zira potansiyel fiyat hareketleri için kripto yatırımcıları tarafından yakından izlenmekte. Brandt’ın daha önceki bir tahmininde Bitcoin için uzun vadeli bir öngörüde bulunduğunu ve 2024’ün üçüncü çeyreğine kadar yeni tüm zamanların en yüksek seviyelerinin (ATH’ler) gerçekleşmeyeceğini belirttiğini belirtmek gerekir.

 Bu uzun vadeli görünüme rağmen, mevcut odak noktası teyit edilmiş grafik formasyonlarının vurguladığı anlık yükseliş potansiyeli olmaya devam ediyor. Bu haftanın başlarında Bitcoin 35.000 doları aşmak için mücadele ediyordu ve hatta birkaç kez 34.500 dolara kadar geriledi. Ancak, BTC’nin 36.000 dolara yükseldiği Salı günü manzara değişmeye başladı. Kısa bir geri çekilme ve 35.000 dolar civarında geçirilen birkaç günün ardından, varlık Çarşamba ve Perşembe günü geç saatlerde saldırıya geçti. Boğanın fiyat artışı 38.000 dolar ile 18 ayın en yüksek seviyesine ulaşmasıyla sonuçlandı. Bununla birlikte, ayılar hareketi durdurdu ve daha fazla yükselişe izin vermedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x